Aranżacja nowoczesnych sklepów z wykorzystaniem kamiennych konstrukcji

Aranżacja nowoczesnych sklepów z wykorzystaniem kamiennych konstrukcji

Wystrój wnętrza sklepu czy salonu usługowego odgrywa niebagatelną role w sposobie postrzegania firmy przez klienta. Podczas aranżacji przestrzeni handlowej musimy więc brać pod uwagę charakter działalności i przewidywać oczekiwania naszych klientów.

Stylistyka w wystroju wnętrz ma szczególne znaczenie w przypadku sklepów specjalizujących się w jakiejś szczególnej dziedzinie, kierujących swoją ofertę do specyficznej, wąskiej grupy odbiorców – zauważa nasz rozmówca z firmy KOSD. Kreując taką przestrzeń musimy więc z jednej strony zapewnić maksymalny komfort jej użytkowania, a z drugiej zadbać o wyjątkowość miejsca; oryginalność, która wyróżni nas spośród konkurencji.

Kamień w nowoczesnych wnętrzach

Sposobem na osiągnięcie obu tych celów może być sięgnięcie po odpowiedni materiał budowlany. Dobrym pomysłem jest tutaj kamień, który u większości ludzi budzi pozytywne konotacje. Jest to materiał naturalny, a zatem zdrowy i bezpieczny. Jednocześnie kojarzy się z trwałością i solidnością, co bez wątpienia stanowi wartość, z którą chętnie identyfikuje się dowolna marka.

Elementy kamienne doskonale komponują się z innymi materiałami cenionymi w nowoczesnym designie, zwłaszcza ze stalą i szkłem. Sięgając po nie możemy uzyskać rozmaite, intrygujące efekty bez względu na to, czy pragniemy nadać wnętrzu elegancki posmak, czy też ma być to przestrzeń współgrająca z młodzieżowym, buntowniczym stylem.

Kamienne elementy w eleganckim butiku

Współczesne wnętrza luksusowe stronią od zbędnego przepychu i przytłaczających wzorów. Dominują tu rozmaite odcienie szarości i otwarte przestrzenie, które pomagają utrzymać atmosferę surowej precyzji i czystości.

W takiej aranżacji kamień może pełnić zarówno funkcje praktyczne, jak i ozdobne, jako element konstrukcyjny schodów, podstawa kontuaru czy panel ścienny. Ciekawym pomysłem jest również wprowadzenie do wnętrza mniejszych elementów kamiennych, jak np. donic, wykonanych ze stalowych koszy i wypełnionych kamieniem dekoracyjnym.

Gabiony we wnętrzach

Gabion to specjalny kosz metalowy, wypełniony kamieniami. Konstrukcje tego typu są proste, a jednocześnie bardzo solidne, dlatego doskonale nadają się np. na stałe przegrody wewnątrz budynków. Jednak ich wyjątkowość polega przede wszystkim na możliwościach komponowania niezwykle efektownych elementów dekoracyjnych – mówi specjalista z przedsiębiorstwa KOSD.

Różnokształtne kontuary, lady, stoły, ale także np. podstawy lamp i ław wypełnione kamieniem w pięknych odcieniach mogą stanowić centralny element aranżacyjny powierzchni komercyjnej. Świetnym przykładem zastosowania gabionu może być ściana w restauracji wypełniona seledynowym serpentynitem, z dodatkową instalacją podświetlającą ją od wewnątrz.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.