Dlaczego fototapeta to dobry pomysł na aranżację wnętrza?

Dlaczego fototapeta to dobry pomysł na aranżację wnętrza?

„Każdy nosi własny obraz w sobie” – mawiają. Dzisiejsze techniki malarskie, wykończeniowe oraz nowoczesne możliwości druku, pozwalają na przeniesienie obrazu drzemiącego w duszy bezpośrednio na papier, a  dokładniej mówiąc – na fototapetę. W ten sposób można stworzyć przepiękne wnętrza, które utożsamiają się z ich właścicielem.

To bardzo dobrze, że rynek technik dekoratorskich tak prężnie się rozwija. Dzięki temu, wnętrza przestają być PRL-owską rzeczywistością, gdzie zwykle szary kolor dominował w mało oryginalnych interpretacjach, nawet u tych osób, które usilnie próbowały walczyć z nudą.

fototapeta
Taką tapetę zamówisz na pixers.pl

Dzisiejsze formy graficzne, malarskie czy drukowane nie przypominają już tych sprzed lat. Obraz możesz stworzyć samodzielnie, wystarczy, że przedstawisz określony projekt w odpowiednim miejscu. To prawdopodobnie dlatego tak chętnie i często sięgasz po różne dekoracje ścienne, które pięknie uzupełniają aranżację.

Fototapeta, jako jeden z takich materiałów, ma wiele zalet. Jest produktem wytrzymałym, bardzo oryginalnym i niekiedy niepowtarzalnym. Dlaczego warto umieścić ją w swoim wnętrzu?

1. Możesz wybrać dowolny wzór – jeśli lubisz zwierzęta, z pewnością znajdziesz fototapetę z gepardem, lampartem, kotem, psem. Jeśli jesteś fanem określonej grupy muzycznej, mało prawdopodobne byś nie odnalazł fototapety z członkami tego zespołu. Lubisz podróże? Oferta fototapet z widokami na góry, morze, miasta – zdaje się być tak obszerna, że trudno jest zdecydować się na jeden, najbardziej interesujący motyw (zobacz, jakie przygotowało dla Ciebie PIXERS).

2. Nałożysz ją sam lub z pomocą fachowców za niewielkie pieniądze. Fototapeta to jeden z łatwiejszych sposobów wykończenia ściany. Warunkiem jej ładnego przylegania jest równa powierzchnia oraz zastosowanie odpowiedniego kleju. W Internecie znajdziesz mnóstwo wskazówek dotyczących jej montażu. Nie powinieneś mieć problemu ze sprawnym oklejeniem powierzchni.

3. Fototapeta nie tylko dekoruje wnętrze, przede wszystkim podkreśla jego stylistykę. Do nowoczesnej sypialni wybierz produkt w mocnych kolorach lub czarno biały. Umieść go wówczas na ścianie znajdującej się po stronie oparcia łóżka. W salonie, fototapeta może być ciekawym uzupełnieniem ściany, przy której będzie zlokalizowane stanowisko do wypoczynku – kanapa i fotele. W kuchni, tego rodzaju dekorację umieszcza się najczęściej na ścianie pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami. Tak obszerne zastosowanie fototapety daje szerokie pole manewru. Pomieszczenie jest dużo ciekawsze i, co ważne, mocno spersonalizowane.

Jeśli szukasz inspiracji, produktów, które można wykorzystać w różnorodnych aranżacjach, zajrzyj do PIXERS. Posiadają obrazy, fototapety i grafiki o różnych wymiarach i tematyce.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.