Fundamenty dobrze izolowane – naprawiamy hydroizolację

Fundamenty dobrze izolowane – naprawiamy hydroizolację

Fundamenty stanowią podstawę każdego domu oraz co bardzo istotne są punktem stycznym z podłożem – sprawia to, że jeśli są poprawnie izolowane, będą stanowiły solidne odcięcie od podłoża, jeśli jednak izolacja będzie nieprawidłowa lub niepoprawnie wykonana, fundamenty będą kanałem przez który wilgoć będzie dostawała się do budynku.

Warto mieć na uwadze, że wykonanie prawidłowo hydroizolacji wewnątrz budynku jest dużo łatwiejsze niż jej naprawa, jednakże i tak bardzo często o tym zapominamy. Co zatem możemy zrobić, jeśli wilgoć już zacznie się dostawać do budynku?

1. Musimy dostać się do fundamentów od wewnętrznej strony, zatem należy pozbyć się części posadzki, przy samej ścianie

2. Następnie musimy oczyścić ławę fundamentów

3. Wykonanie poprawnej izolacji ściany wewnętrznej

4. Poprawne połączenie izolacji ściany oraz ławy fundamentów.

Najczęściej ścianę wewnętrzną możemy izolować masą polimerowo-bitumiczną, a połączyć z izolacją ławy fundamentów za pomocą taśmy.

5. Na ławie fundamentów układamy płyty ochronne (najczęściej styropian)

6. Powtarzamy czynność na ścianie wewnętrznej budynku (ułożenie płyt ochronnych)

7. Wypełniamy ubytek w podłodze przy zachowaniu zasad izolacji podposadzkowej

8. Odbudowujemy rozebraną wcześniej posadzkę.

Jak już wcześniej było zaznaczone, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto uwzględnić hydroizolację fundamentów podczas budowy domu, dzięki czemu oszczędzimy sobie stresu oraz pieniędzy.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.