Jak dogadać się z fachowcem?

Jak dogadać się z fachowcem?

W niedługim czasie planujesz swój pierwszy poważny remont w życiu. Jeszcze nigdy nie nadzorowałeś pracy drugiej osoby w tym zakresie i boisz się, że nie dogadasz się ze swoim pracownikiem? Bez obaw, to naprawdę nic strasznego. Odpowiedni specjalista, szczera i otwarta komunikacja, plus konkretna postawa obu stron sprawią, że remont przebiegnie jak z płatka! Chcesz dowiedzieć się o tym więcej? Koniecznie przeczytaj nasz najnowszy artykuł!

Gdzie szukać fachowca?

Sprawia, która wielu osobom spędza sen z powiek, a wcale nie musi. Odpowiednie narzędzia i nastawienie sprawią, że proces ten przebiegnie szybko i bezproblemowo. Musisz jednak wiedzieć, czego dokładnie oczekujesz od wykonawcy, ile chcesz wydać na remont i czy ma być to tylko jedna osoba czy całą ekipa. Odpowiadając sobie na to pytanie będziesz mógł rozpocząć poszukiwania. Zacznij od podpytania znajomych, zarówno tych, którzy w ostatnim czasie robili remont, jak i tych, którzy po prostu mogą mieć krewnych zajmujących się tego rodzaju specjalnością. Jeśli kontakty zawiodą, pozostanie Internet. Całe szczęście istnieją portale, na których możesz wyszukać fachowca z Twojej okolicy, takie jak http://atlasfachowca.pl/strefa-klienta/wyszukiwarka-fachowcow. Jaką przewagę mają one nad zwykłą tablicą ogłoszeniową? Przede wszystkim taką, że na takiej stronie znaleźć możesz konkretnego specjalistę, który będzie Ci potrzebny. Każdy z nich oprócz swojego opisu posiada zakładkę opinie oraz realizacje, na których postawie możesz ocenić czy warty jest zatrudnienia.

Na co zwrócić szczególną uwagę

Kiedy już wybierzesz odpowiednią osobę, pamiętaj o zachowaniu kilku środków ostrożności. Niezależnie od tego, czy jest to osoba z polecenia, czy fachowiec znaleziony w gazecie lub w Internecie, ustal z im warunki współpracy, a więc godziny, w których będzie pracował, przewidywany czas ukończenia prac, itp. Pod żadnym pozorem nie płać przed wykonaną robotą! Jeśli fachowiec potrzebuje zaliczki na materiały budowlane, powiedz aby przygotował Ci konkretną listę lub zabierz go ze sobą do marketu budowlanego i zróbcie wspólne zakupy. To Twoja gwarancja na to, że na pewno Cię nie oszuka.

Spisanie obowiązków i odbiór prac

Chociaż w naszym kraju nie jest to praktyka powszechna, warto spisać zakres prac na umowie, wraz z przewidywanym terminem odbioru. To Twoje zabezpieczenie nie tylko na wypadek nieuczciwego majstra, lecz również w momencie, gdyby wykonane prace nie spełniały Twoich wytycznych. Dzięki takiemu papierkowi będziesz mógł dochodzić swoich praw. Profesjonalista nigdy nie obrazi się za zaproponowanie umowy, wręcz przeciwnie. Będzie widział, że podchodzisz do tematu fachowo i wie, że trafił na uczciwego zleceniodawcę, który na pewno zapłaci za wykonaną robotę.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.