Jak wykorzystać palety do wystroju wnętrz?

Jak wykorzystać palety do wystroju wnętrz?

Coraz bardziej popularne są nowoczesne trendy w wystroju wnętrz. Okazuje się , że aranżując salon czy sypialnię możemy wykorzystać wiele oryginalnych, i na co dzień niezwiązanych z naszym domem, elementów. Z pewnością do tej kategorii możemy zaliczyć palety.

Najważniejsze atuty wykorzystania palet

W pierwszej kolejności warto odpowiedzieć sobie na pytanie o największe zalety palet. Otóż są to elementy bardzo uniwersalne dzięki czemu możliwości ich zastosowania jest wręcz bez liku. Dodatkowym atutem palet jest ich koszt. Tak naprawdę zakup palety to wydatek rzędu 30-40 zł. Tak więc aranżacje z paletami w tle nie narażą nas na zbytnie wydatki. Aby powstały z nich efektowne meble potrzebny będzie oczywiście pomysł i trochę inwencji twórczej. Z drugiej strony tworząc tego typu meble możemy liczyć na całą masę dobrej zabawy.

meble z palet
Źródło: http://hammersandhighheels.blogspot.com/search?updated-max=2012-09-18T08:31:00-05:00&max-results=7

Co można zrobić z palet?

Aby uzmysłowić sobie jak bardzo uniwersalnym elementem wyposażenia są palety należy wymienić meble, jakie możemy z nich wykonać. Pierwsze co przychodzi nam do głowy to oczywiście stolik kawowy. Paleta doskonale nadaje się do tego celu. Ale to dopiero początek naszej wędrówki przez świat mebli z palet. Okazuje się bowiem, że można z nich wykonać bardzo efektowny stelaż łóżka lub podstawę kanapy. Uzupełnieniem takiej sofy w salonie może być mały stolik, wykonany oczywiście z palety, osadzony na kółkach o przykryty szklanym blatem.

łóżko z palet
Źródło: http://www.liveinternet.ru/users/kerao/post174562823/

Z palet możemy wykonać również niewielki regał bądź też stojak na buty. Okazuje się zatem, że elementy te pasują niemalże do każdego pomieszczenia. Oryginalna forma, wzbogacona efektownym wybarwieniem oraz gustownymi dodatkami, może stanowić szalenie ważny element wystroju wnętrza. To tylko potwierdza, że czasem warto wykorzystać najprostsze rozwiązania, aby stworzyć prawdziwe arcydzieło.

meble ogrodowe z palet
Źródło: http://www.liveinternet.ru/users/kerao/post174562823
Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.