Luksus w pełnej krasie. Jak właściwie zaaranżować przestrzeń wokół basenu?

Luksus w pełnej krasie. Jak właściwie zaaranżować przestrzeń wokół basenu?

Budowa własnego basenu to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne, jak sam zbiornik z wodą, jest jego bezpośrednie otoczenie. Tylko odpowiednie zaaranżowanie okolic basenu zapewni komfort i przyjemny odpoczynek.

Relaks na leżakach

Leżak to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, jaki powinien towarzyszyć basenom – zwłaszcza tym wznoszonym w ogrodach, na otwartej przestrzeni. Leżakowanie pozwala na pełen słonecznych promieni relaks, przywodząc na myśl wakacyjny odpoczynek nad morzem. Oczywiście trzeba zadbać o to, aby leżaki były odpowiednie jakościowo. Z uwagi na dużą wilgoć okolic basenowych, warto inwestować w nowoczesne rozwiązania. Ostatnio w modzie są np. wytrzymałe i stylowe leżaki z syntetycznego technorattanu. Tego typu wyposażenie będzie stanowiło praktyczny element uzupełniający basenowe otoczenie.

Lunch nad wodą

Długie przebywanie w wodzie, zwłaszcza aktywne, powoduje odczucie głodu. Nie ma nic lepszego, niż pyszny posiłek przy basenie, tuż po jego opuszczeniu! Dobrze, aby w sąsiedztwie prywatnego basenu znajdowały się odpowiednio dopasowane stoliki i krzesła. Mogą to być przedmioty, jakie zwykle spotykamy na ogrodach czy tarasach – z plastiku bądź tworzywa. Praktyczna porada – dobrze zakupić siedziska, które nie nagrzewają się zbyt szybko. Nasłonecznione krzesło może być bowiem nieprzyjemne do siedzenia, zwłaszcza dla wychłodzonego basenową wodą ciała.

A może pod parasolem?

Nie każda osoba korzystająca z wodnych rozkoszy, chce się równocześnie opalać. Niektórzy po opuszczeniu basenu szukają odprężenia na kocu w zacisznym, zacienionym miejscu. Cóż daje więcej cienia, niż rozległy, solidny parasol? Możemy zdecydować się na parasol tradycyjny bądź też boczny, zamontowany np. na pobliskiej werandzie. Parasol może też stanowić uzupełnienie dla rozciągających się nad basenem stolików i krzeseł.

Czuj się komfortowo!

Niezależnie od tego, jak zaprojektujesz przybasenową przestrzeń, musisz kierować się jedną, prostą zasadą – czyń tak, aby czuć się w pełni zrelaksowanym. W sprzedaży znajdziesz wiele komfortowych zestawów wypoczynkowych. Ciekawymi ofertami elementów wyposażenia dla ogrodów i basenów dysponuje m.in. sklep DOMINOVA z Białegostoku.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.