Kuchnia z akcentami zieleni

Kuchnia z akcentami zieleni

W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu, dobrze zatem jeśli posiadałaby wiele naturalnych akcentów – dość ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie roślin doniczkowych w celu “ożywienia” wnętrza.

Wiosna jest już za oknem, zatem doskonale będą komponowały się w kuchni rośliny oraz zioła doniczkowe. Roślinne detale, zwłaszcza w białych, porcelanowych doniczkach rozświetlają oraz odświeżają wnętrze. W ten sposób uzyskujemy nowoczesne oraz co najważniejsze zaskakujące wnętrze. Ciekawym urozmaiceniem jest wykorzystanie roślin charakteryzujących się różnymi odcieniami zieleni.

rośliny w kuchni
Źródło: blog.builddirect.com/room-for-inspiration-this-lively-green-kitchen

ziola w kuchni

Rozwiązanie dla zapominalskich

Mamy na uwadze, że nie każdy ma zdolności ogrodnicze – jest jednak rozwiązanie, które pozwoli osobom zapominalskim (tak, rośliny trzeba podlewać) cieszyć się zielenią we wnętrzach. Rozwiązaniem tym jest rezygnacja z ziół, które zazwyczaj potrzebują dużo wilgoci na rzecz przykładowo sukulentów. Ten rodzaj roślinności charakteryzuje się bardzo grubymi liśćmi dzięki czemu mogą przetrwać długie okresy suszy.

rośliny w kuchni
Źródło: needlesandleaves.net/blog/2013/7/17/iced-tea-and-succulent

Zieleń odświeża, ale są też inne kolory

Zielone rośliny idealnie będą nadawały się do wnętrz, które potrzebują odrobiny odświeżenia. Jednakże możemy dać się porwać fantazji i urozmaicić swój kuchenny ogród dodając odrobinę koloru. Uzyskamy w ten sposób przyciągający uwagę efekt.

kwiaty w kuchni
Żródło: www.neatobonito.com/2013/03/home-succulents-galore.html
kwiaty na stole
Źródło: www.themarthablog.com/2013/04/rooting-cut-succulents.htm
Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.