Montowanie kolektorów słonecznych przy niekorzystnym skierowaniu dachów

Montowanie kolektorów słonecznych przy niekorzystnym skierowaniu dachów

Wykorzystanie kolektorów słonecznych staje się coraz bardziej popularne. Dzięki takiej inwestycji, jesteśmy w stanie uzyskań tańszą, a co najważniejsze – zieloną energię.

Bardzo często kolektory słoneczne montowane są na powierzchni dachowej, jednakże może się zdarzyć jedyną opcją zamontowania kolektorów jest kierunek wschodni lub zachodni, co może wynikać z konstrukcji i usytuowania budy

nku. Będzie to miało zdecydowanie niekorzystny wpływ na wielkość pozyskiwanej energii.

Zagospodaruj ścianę szczytową!

Jeśli zamontowanie kolektorów na dachu nie jest wskazane, można wykorzystać ściany szczytowe budynku. Za pomocą odpowiednich mocowań można przytwierdzić kolektory. Wielu producentów dostarcza mocowania, które umożliwiają regulację nachylenia kolektorów, a tym samym zwiększenie efektywności pozyskiwania energii.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.