Odkurzacz centralny – wygodne rozwiązanie

Odkurzacz centralny – wygodne rozwiązanie

Odkurzacze centralne nie są w polskich domach zbyt popularne, a szkoda, bo to bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu eliminujemy konieczność, męczącego chodzenia z odkurzaczem po całym domu.

odkurzaczSystem funkcjonowania odkurzacza centralnego jest dość prosty – składa się z jednostki centralnej, rur, rozmieszczonych w obrębie całego domu, gniazd ssących oraz rury, którą doczepiamy do gniazd.

Jeśli zdecydujemy się na ten rodzaj odkurzacz, należy zaplanować to już wcześniej, przed budową domu, ponieważ cała  instalacja odkurzacza wiąże się z wmontowaniem w ściany przewodów, w taki sposób, aby rury miały jak najmniej zgięć, a te które są konieczne, miały jak najbardziej łagodny kąt. 

To, o jakiej mocy odkurzacz musimy kupić będzie zależało od długości instalacji i ilości załamań. Parametry te są ustalane na podstawie obliczeń. Dodatkowo trzeba rozplanować ilość gniazd ssących – im mniej, tym mniejsza moc jednostki centralnej. Ilość gniazd będzie rzutowała na komfort odkurzania, ze względu na długość węża, który będzie do nich dołączany.  Dla osób, które nie są przekonane do chodzenia po całym domu z długą, niewygodną rurą istnieje rozwiązanie, które pozwala schować węża odkurzacza do ściany,i dostosować tym samym jego długość do aktualnych potrzeb.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.