Okładziny ścienne ze szkła – estetyka i łatwość utrzymania

Okładziny ścienne ze szkła – estetyka i łatwość utrzymania

Coraz częściej tradycyjne kafelki, które zdobiły nasze łazienki i kuchnie są zastępowane szklanymi panelami. Ten sposób wykończenia wolnych przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami, lub w kabinie prysznicowej ma niebanalne walory estetyczne – mogą być w jednolitym kolorze lub mogą mieć naklejony dowolny nadruk, który odmieni wnętrze i nada mu wyjątkowego charakteru.

Dzięki swojej idealnie gładkiej powierzchni są bardzo wygodne w utrzymaniu, a do tego wytrzymałe. Wykonuje się je ze szkła hartowanego, lakierowanego lub laminowanego – dzięki temu uzyskujemy trwałość, kolor i wyjątkowe wzory graficzne.

Bardzo istotną kwestią jest prostota ich montażu – za pomocą odpowiedniego kleju silikonowego przytwierdzimy je do ściany lub jeśli będą się komponowały, możemy wykorzystać masywne śruby.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.