Trendy w designie w 2015 – czego możemy się spodziewać?

Trendy w designie w 2015 – czego możemy się spodziewać?

Jakie trendy będą dominowały w nadchodzącym roku? Czy coś nas zaskoczy, czy raczej dominujące style będą wynikiem ewolucji trendów z roku poprzedniego? Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć, aczkolwiek możemy wskazać na pewne elementy, które zyskają na popularności.

Do ewolucyjnych trendów można zapewne zaliczyć trend w ekobudownictwie – budowa w zgodzie z naturą oraz połączenie prostoty i użyteczności. Liczy się unikalny charakter wnętrza, co pozwala na jednoczesne sięganie po elementy retro jak i świeże, nowoczesne detale. Liczy się tutaj kreatywność i umiejętne łączenie materiałów.

W kwestii dominujących kolorów, Pantone typuje, że rok 2015 będzie rokiem purpury. A co z łączeniem kolorów? Oczywiście! Mamy do wyboru dwie drogi: sięgamy po zakres tonacji – od delikatnych, przytłumionych kolorów, a kończymy na głębokich i wyrazistych barwach. Druga droga mówi: połącz to, co ze sobą kontrastuje! Czarny z białym, czerwony i niebieski. Soczyste kolory, które nie tylko przykują uwagę poprzez swoją wyrazistość, ale również przez kontrast.

Sypialnie w 2015 to będzie poligon do zabawy kolorami w najbardziej szalony sposób. Możesz wybierać “gryzące się” barwy i łączyć to, co z pozoru do siebie nie pasuje.

Sięgając po materiały do wykończenia wnętrz, również możesz łączyć różne style. Minimalistyczne lub industrialne nowoczesne wnętrze możesz ocieplić retro detalami. W ten sposób chłodne betonowe lub ceglane wnętrza nabiorą zupełnie innego charakteru. Nurty skandynawskie? Jak najbardziej! Proste linie, minimalizm, wykorzystanie naturalnych materiałów: drewno, kamień, metal, połączone z troską o ekologiczne to nurt, który będzie nadal aktualny.

Trendy wnętrza 2015
Źródło: cdn.home-designing.com
wnętrza 2015
Źródło: renovationsingapore.sg
kolory 2015
Źródło: www.download3dhouse.com

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.