Wybór oświetlenia na tarasie

Wybór oświetlenia na tarasie

Czy wiesz jaki sposób oświetlenia domu wybrać. Musisz mieć na uwadze, że decyzja jaką podejmiesz będzie rzutowała na cały projekt domu: werandy, tarasu, ogrodu… Dodatkowo, podczas planowania zewnętrznego oświetlenia należy uwzględnić położenie domu i jego elementów, a zwłaszcza jego nasłonecznienie i uwarunkowania otoczenia.

Szeroki ganek z żyrandolami

Jeśli planujesz budowę dużego domu z szerokim gankiem możesz oświetlić go żyrandolami. W tym wypadku możesz wybrać jeden z wielu dostępnych żyrandoli na rynku lub dać ponieść się fantazji i stworzyć własny. Jeśli masz nowoczesny dom, który bazuje na prostych liniach i kątach wybierz żyrandol o równie minimalistycznym charakterze. Natomiast, jeśli Twój dom jest starszej daty, możesz pozwolić sobie na bardziej wyszukany, o bogatszej formie żyrandol. Żyrandol w stylu wiktoriańskim z wieloma detalami, z kutego żelaza doda niesamowitego klimatu.

Źródło: www2.pictures.lonny.com
Źródło: www2.pictures.lonny.com

Oświetlenie małego domu

Jeśli Twój dom, nie jest duży warto skupić się na oświetleniu najbliższego otoczenia domu. To sprawi optycznie dom będzie wydawał sie większy. Doskonałym rozwiązaniem będzie oświetlenie ścieżek w ogrodzie niewielkimi świetlikami lub w bardziej rozbudowanej wersji, zainwestowanie w niewielkie latarnie.

Źródło: www.millenniumland.com
Źródło: www.millenniumland.com

Oświetlenie kolumnowe

Duże pole do popisu mają osoby, których dom (wejście lub weranda) są zdobione kolumnami. Kolumny stanowią doskonałe miejsce do zamontowania stylowego oświetlenia. Jeśli dom posiada stylizowane starożytne kolumny, doskonale będzie się prezentował jeśli zostaną podświetlone albo światłem od dołu albo od góry. Jeśli kolumny rozpięte są między ziemią a sklepieniem dobrze będą wyglądały oświetlone promieniem skierowanym w dół. Natomiast, jeśli chcemy oświetlić kolumny umieszczone w bezpośrednim otoczeniu okien lub drzwi, warto zamontować świetliki na belce nad kolumnami – dzięki temu unikniemy irytującego blasku w oknach.

Źródło: www.constructionknowledge.net
Źródło: www.constructionknowledge.net
Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.