Wykańczanie domków letniskowych płytami g-k

Wykańczanie domków letniskowych płytami g-k

Kto z nas nie chciałby mieć domku letniskowego położonego nad pięknym jeziorem, w górach czy w lesie. W miejscu oddalonym od codziennego życia, do którego nie docierają głosy samochodów, a jedynie śpiew ptaków. Zapewne wielu z nas. Ale warto poznać też alternatywne miejsce – jakie? O tym w dalszej części artykułu.

Osoby, które z jednej strony lubią ciszę i obcowanie z naturą, a z drugiej towarzystwo miłego i chętnego do pomocy sąsiada, powinny rozważyć zakup nieruchomości na przykład w małej wioseczce. Coraz większą popularnością cieszy się właśnie kupowanie ziemi wraz z domkiem na kresach wschodnich. Tam, gdzie wiele wiosek umiera w sposób naturalny – poprzez emigrację młodych mieszkańców do miast. Bardzo często domki pozostawiane są same sobie i w końcu właściciele decydują się na ich sprzedaż. Chętnych nie brakuje, miłośników Podlasia, a także architektury podlaskiej, jest coraz więcej. Już niejedną przyjezdną osobę kraju ujął mały kolorowy domek z pięknie zdobionymi okiennicami. Bardzo często obiekt taki nadaje się do remontu, ale to nie zniechęca nowych właścicieli.

Remont domku letniskowego

Tak naprawdę niezależnie od tego, gdzie nabędziemy nieruchomość, jesteśmy skazani na przeprowadzenie remontu, nawet generalnego. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest obiekt.

Często pomocnym materiałem budowlanym jest płyta karton gips. Można za jej pomocą szybko podzielić pomieszczenia oraz wykończyć ściany na przykład w łazience i kuchni. Te dwa pomieszczenia są chyba najczęściej przerabiane lub nawet od nowa budowane. W starych domach wiejskich często ich po prostu nie było.

Przed wyborem płyt karton gips należy poznać ich rodzaje, po to by uniknąć problemów w przyszłości z eksploatacją remontowanego domu. Standardowe płyty karton gips to: płyty zwykłe, wodoodporne i  ognioochronne. Istnieje także miks płyty ogniochronnej i wodoodpornej. Bez problemu można je stosować w pomieszczeniach, które chcemy wykańczać.

Nie każdy jednak wie, że są płyty, które można stosować na zewnątrz budynków. Takie płyty mają specjalne domieszki, na przykład z włókien. W ostatnich latach na rynek wprowadzono także płyty cementowe, wymiarami przypominające płyty gipsowo-kartonowe, które także można stosować na zewnętrzne elewacje.

Więcej na temat płyt karton gips może się dowiedzieć na stronie Siniat.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.