Zalety rynny stalowej podniesione do kwadratu

Zalety rynny stalowej podniesione do kwadratu

Jak podkreślić nowoczesny charakter projektu budynku? Co zrobić, by proste formy bryły i tradycyjne spadziste dachy zyskały zupełnie inny wymiar? Najlepiej zadbać o takie detale jak np. wygląd rynien. Systemy odprowadzania wody deszczowej mogą być nie tylko funkcjonalne, ale i innowacyjne. Zapewnij sobie więcej możliwości architektonicznych z systemem Galeco STAL2.

Polski producent systemów odprowadzania wody deszczowej posiada w swojej ofercie rzadko spotykane rozwiązanie, które gwarantuje zupełnie nowy wygląd orynnowania. Każdy budynek powinien zostać wyposażony w rynny i rury spustowe, ale nie zawsze muszą one wyglądać tak samo. W systemie Galeco STAL2 te ważne elementy montowane na krawędziach dachu oraz na elewacji mają kwadratowy profil. Jakie zalety w przeciwieństwie do tradycyjnych, półokrągłych rynien ma takie rozwiązanie?

Postaw na kwadrat

Rynna kwadratowa z systemu Galeco STAL2 została stworzona z myślą o inwestorach i architektach, którzy decydują się na nowoczesne formy budynków. Kwadratowy profil podkreśla prostotę i geometrię dzisiejszych projektów. Takie cechy posiadają np. domy tworzone zgodnie z wymaganiami budownictwa pasywnego i energooszczędnego, których w Polsce pojawia się coraz więcej. Rynna kwadratowa nadaje się również do montażu na domach o typowej konstrukcji z dachem spadzistym i okapem, czyli wyprowadzoną poza lico ścian krawędzią połaci dachu. W tym wypadku tradycyjne formy zyskają ciekawe urozmaicenie.

Wytrzymałość stali i wydajność do kwadratu

Elementy systemu rynnowego Galeco STAL2 zostały oparte o sprawdzone rozwiązania i materiały wykorzystywane do produkcji stalowych, półokrągłych rynien z oferty firmy Galeco. Rynna została wykonana ze stalowego rdzenia o grubości 0,6 mm, który pokryto 4 warstwami ochronnymi dla większej wytrzymałości. Dzięki podwójnemu cynkowaniu, pasywowaniu i pokryciu powłoką organiczną elementy systemu są odporne na korozję, a także na długo zachowują gładką powierzchnię i połysk.

System rynny kwadratowej jest dostępny w profilu o rozmiarze 125/80×80. To uniwersalna głębokość rynny i przekrój kwadratowej rury spustowej, by zapewnić skuteczne odprowadzenie wody deszczowej z dachu domów jednorodzinnych i niewielkich budynków przemysłowych. Dzieje się tak dlatego, iż rynna o profilu kwadratowym jest bardziej wydajna niż półokrągłe orynnowanie w podobnym rozmiarze. Co więcej, charakterystyczne wywinięcie krawędzi rynny do wewnątrz zapewnia, że spływająca woda opadowa nie wychlapuje się poza koryto.

Maskownica i problem z głowy

Sekretem systemu rynnowego Galeco STAL2 jest unikatowa maskownica. To element mający postać gotowej obróbki blacharskiej montowanej wzdłuż poziomu rynnowego. Wyprofilowana maskownica również jest wykonana z blachy powlekanej, a na zamówienie można polakierować ją na dowolny kolor z palety RAL. Ten element współpracuje z hakami doczołowymi, które są dostępne w systemie. Każdy taki hak rynnowy posiada w swojej dolnej części specjalny „zamek”, do którego zatrzaskuje się maskownicę. W ten sposób można ją łatwo założyć oraz zdemontować, np. podczas prac konserwacyjnych. Ta obróbka blacharska jest także nazywana maskownicą podsufitkową, ponieważ pozwala ona na łatwe wykonanie podbitki dachowej. Dzięki rozwiązaniu producenta dolny fragment maskownicy został wyprofilowany na wzór listwy montażowej J, która utrzymuje panele podsufitki dachowej dostępnej w systemie Galeco DECOR. Połączenie maskownicy podsufitkowej oraz podbitki dachowej tworzy spójne i eleganckie wykończenie krawędzi i okapu dachu. Estetycznie zakryte rynny stanowią integralną część połaci dachu.

System Galeco STAL2 jest wyposażony we wszelkie elementy montażowe i złączki, które zostały wykonane specjalnie z przeznaczeniem dla rynny kwadratowej. Dlatego też wykonawca nie musi martwić się o dorabianie haków czy łączników dopasowanych do specyficznego kształtu rynny na miejscu budowy. Wszystko co potrzebne, znajduje się w jednym, innowacyjnym systemie rynny kwadratowej.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.