Zastosowanie małych żurawi budowlanych

Zastosowanie małych żurawi budowlanych

Systematyczny i nieustanny rozwój powoduje ciągłe zapotrzebowanie na kolejne inwestycje budowlane. W związku z tym rozwija się również samo budownictwo – przez rosnące wymagania i oczekiwania związane z efektami wykonawcy są zmuszeni poszukiwać wyjątkowych i nowatorskich rozwiązań. Zwłaszcza w zakresie montażu różnego typu elementów, mającego miejsce w centrach miast, w których trudno o zadowalającą ilość wolnej przestrzeni. W takich lokalizacjach praca z dźwigiem tradycyjnych rozmiarów może się okazać mocno problematyczna. Jednym z wartych uwagi rozwiązań okazuje się zastosowanie miniżurawi. Są wyjątkowo popularne między innymi w Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Szwecji. W Polsce małe dźwigi dopiero, chociaż dynamicznie, zdobywają sobie popularność inwestorów. W jakich sytuacjach znajdują swoje zastosowanie?

Japońska perfekcja

Tak doskonałe urządzenie, łączące w sobie kompaktowe rozmiary i imponującą siłę, mogło powstać tylko w Japonii – ojczyźnie miniaturyzacji i pracy w oparciu o najnowsze technologie. To właśnie MAEDA SEISAKUSHO CO.LTD., firma z Nagano, pozostaje największym producentem żurawi na świecie. Również na rynku europejskim Maeda ze swoimi miniżurawiami zdobyła sobie zaufanie i rzesze klientów, oferując najwyższej klasy produkt i nieustannie na przestrzeni lat go udoskonalając. Wszystkie części i podzespoły żurawi są montowane w głównej siedzibie firmy, w Nagano, dzięki czemu zachwycają bezawaryjną pracą i doskonałą jakością – Małe żurawie spełniają jedno kluczowe zadanie: dostają się w te miejsca, do których nie ma możliwości lub trudno jest się dostać tradycyjnym dźwigiem. Dzisiaj, zwłaszcza w miastach, wyjątkowo gęsta zabudowa bardzo często uniemożliwia sprawne poruszanie się normalnym dźwigiem. Modele żurawi Maeda są kompaktowe, często mieszczą się nawet w drzwiach! Korzystanie z nich można właściwie sprowadzić do niezwykłego komfortu pracy, jaki się w ten sposób uzyskuje – podkreśla specjalista firmy Mini Żurawie – Paweł Michalczewski, jedynego dystrybutora żurawi Maeda w Polsce.

Szerokie zastosowanie

Miniżurawie zdają egzamin jako skuteczna pomoc w budowaniu apartamentowców i domów prywatnych oraz w rozbudowie hal, magazynów i zakładów. Dźwigi Maeda brały udział w wielu realizacjach obejmujących między innymi montaż szyb przeróżnych gabarytów i wielkości, konstrukcji stalowych, linii produkcyjnych, szalunków, konstrukcji zadaszenia i witryn reklamowych. Japońskie żurawie doskonale poradziły sobie z takimi zadaniami jak transport pionowy wyposażenia laboratorium, a nawet przeniesienie na wyższe poziomy galerii handlowej samochodów! Sprawdzają się zarówno w pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz, w budynkach użyteczności publicznej, jak i przy prywatnych inwestycjach.

Mniejsze żurawie są w stanie dotrzeć do wszystkich tych miejsc, do których dostęp był wcześniej albo utrudniony, albo w ogóle niemożliwy. Jak podano wcześniej, większość modeli jest na tyle wąska, że przedostaje się nawet przez standardowe drzwi, a jednocześnie dysponuje mocą pozwalającą przenosić naprawdę ciężkie ładunki. Większość żurawi Maeda można łatwo przetransportować na przyczepie samochodowej. Większe modele charakteryzuje natomiast dużo większa siła udźwigu oraz zasięg. Krótko mówiąc, kompaktowe wymiary, prostota obsługi i zdolności manewru czynią żurawie idealną alternatywą dla często nieporęcznych w użytkowaniu standardowych dźwigów.

Miniżurawie to proste i wygodne rozwiązanie. Urządzenia są obsługiwane przez jednego operatora za pomocą zaawansowanego programu, wyposażonego m.in. w programowalny ogranicznik momentu. Dzięki temu komputer na bieżąco analizuje i nadzoruje pracę urządzenia, nie dopuszczając w ten sposób do wykonania przez operatora operacji zagrażających stabilnej pracy maszyny. Miniżuraw okazuje się świetnym doposażeniem na każdym placu budowy. Warto w niego zainwestować lub skorzystać z alternatywnego rozwiązania oferowanego przez polskiego dystrybutora, czyli wynajmu. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie maeda.pl.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.