Grzejniki dekoracyjne – funkcjonalne i eleganckie

Grzejniki dekoracyjne – funkcjonalne i eleganckie

Każdy z nas marzy o funkcjonalnym, a jednocześnie efektownym wyposażeniu domu lub mieszkania. Odnosi się to w zasadzie do wszystkich elementów znajdujących się w domu. Doskonałym przykładem zgrabnego połączenia funkcjonalności oraz elegancji mogą być grzejniki dekoracyjne. Oczywiście tylko pod warunkiem przemyślanego wyboru tych urządzeń.

Niezwykły kształt grzejników dekoracyjnych

Istotną funkcją grzejników dekoracyjnych jest poprawa estetyki wnętrza. Na rynku możemy spotkać szeroką paletę wzorów i kształtów. Niektóre z nich mogą wydać się nam szalenie fantazyjne. Projektanci bardzo często puszczają wodze fantazji wynikiem czego są zapierające dech w piersiach formy. Pamiętajmy jednak, aby decydując się na określony model, zachować pewien umiar. Fantazyjne kształty są z jednej strony bardzo efektowne, ale jednocześnie bardzo łatwo mogą popsuć estetykę wnętrza. Jeżeli w salonie, kuchni czy łazience stawiamy na prostotę, to nie powinniśmy przełamywać jej wymyślną formą grzejnika. Pamiętajmy, że jest to tylko element uzupełniający wystrój wnętrza.

grzejnik dekoracyjny
Źródło: https://www.pinterest.com/pin/402579654163615903/

Efektywność grzania przede wszystkim

Fantazja projektantów nie zawsze idzie w parze z dbałością o odpowiednią wydajność grzejnika. Kreowanie wymyślnych kształtów sprawia, że produkt traci moc grzewczą. Niestety nie każda forma jest w stanie efektywnie przekazywać ciepło do wnętrza pomieszczenia. Na rynku spotkać możemy wiele modeli, które pomimo dużych rozmiarów i efektywnego wyglądu mają niewielką moc grzewczą. Standardem, poniżej którego nie powinniśmy schodzić, jest z pewnością moc rzędu 1000 W. Jednocześnie w sprzedaży spotykamy grzejniki, które, pomimo wymiarów 1,5×1,5 m, mają moc ok. 300 W. Takie urządzenie w żaden sposób nie spełni swojej funkcji. A przecież grzejniki kupujemy nie po to, aby stanowiły jedynie ozdobę salonu.

Decydując się na grzejniki dekoracyjne możemy w bardzo efektowny sposób wzbogacić i uzupełnić wnętrze naszego domu. Wybierając konkretny model należy jednak zwrócić szczególną uwagą na moc, jaką może nam zaoferować. Bo przecież grzejnik dekoracyjny, obok ciekawego wyglądu, musi być także funkcjonalny.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.