Jak urządzić mały balkon? Pomysł na małą przestrzeń

Jak urządzić mały balkon? Pomysł na małą przestrzeń

Balkon to bardzo ważne miejsce w naszym domu. Pozwala nam na chwilę relaksu na świeżym powietrzu. Jednakże nie w każdy wypadku dysponujemy dużą powierzchnią, którą można dowolnie aranżować. Prawdziwym wyzwaniem może okazać mały balkon. W jaki sposób go urządzić? O tym już za chwilę.

Skromne umeblowanie balkonu

Aranżując małą powierzchnię nie mamy zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o meble. Z drugiej strony musimy bardzo się natrudzić, aby wybrać elementy, które stworzą estetyczną, ale i praktyczną kompozycję. Wybierając meble musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wymiary. W tym przypadku warto postawić na elementy składane bądź sztaplowane. Można je łatwo i szybko złożyć i przechować. Bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się meble o stylistyce ażurowej. Są one lekkie i nie zabierają przestrzeni. Urządzając bardzo mały balkon warto wybrać stolik tacę bądź też blat podwieszany na balustradzie. Wybierając formę elementów wyposażenia warto postawić na kwadraty i prostokąty, które można idealnie dopasować do narożników.

Podłoga na balkonie

Jeśli chodzi o aranżację podłogi małego balkonu, to warto zastanowić się nad położeniem terakoty. Nieco droższym, aczkolwiek bardzo efektownym rozwiązaniem może okazać się mozaika z drewna. Na podłodze możemy także położyć sztuczną trawę, która pozwoli na uzyskanie bardzo przytulnego klimatu. Dodatkowo podłoga ze sztucznej trawy jest cieplejsza, co ma duże znaczenie w przypadku małych dzieci.

mały balkon
Źródło: http://inspirationsdeco.blogspot.com/2015/07/60-idees-pour-amenager-son-balcon.html

Wykorzystanie narożników

W przypadku małych powierzchni bardzo istotne jest wykorzystanie narożników danego pomieszczenia. Zakup stojaka lub trójkątnego stolika pozwoli nam zaaranżować tą wolną przestrzeń. Dzięki temu nasz balkon nabierze bardziej efektownego wyrazu, a my w sposób bardziej efektywny wykorzystamy jego powierzchnię.

Mały balkon to prawdziwe wyzwanie jeśli chodzi o aranżację. W jego przypadku musimy postawić na wielofunkcyjne meble oraz minimalizm. Pomimo pewnych ograniczeń są duże szanse, że niewielkich rozmiarów balkon stanie się arcydziełem architektury stworzonym przez nas samych.

Źródło: http://thehorticult.com/turn-your-clay-pots-into-a-vertical-garden-our-dark-ryewhole-foods-collabo
Źródło: http://thehorticult.com/turn-your-clay-pots-into-a-vertical-garden-our-dark-ryewhole-foods-collabo
balkon
Źródło: http://inspirationsdeco.blogspot.com/2015/07/60-idees-pour-amenager-son-balcon.html
Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.