Kupujemy zbiorniki na olej napędowy. Krótki poradnik

Kupujemy zbiorniki na olej napędowy. Krótki poradnik

Hurtowy zakup oleju napędowego dla wielu firm oznacza spore oszczędności. Niezbędny jednak będzie wtedy dobry zbiornik. Jak go wybrać?

Co łączy place budów, gospodarstwa rolne oraz firmy produkcyjne i spedycyjne? Zwiększone zapotrzebowanie na olej napędowy. Wszędzie tam pracują pojazdy, które z uwagi na spore silniki zużywają duże ilości tego paliwa. To wiąże się ze sporymi kosztami zakupu, a w przypadku prac prowadzonych z dala od cywilizacji (na przykład budowa dróg), wiąże się też z problemami logistycznymi. Jak ich uniknąć? Dobrym rozwiązaniem będzie hurtowy zakup oleju i przechowywanie go w odpowiednich pojemnikach.

zbiornik na olej napędowy

Dwupłaszczyznowy zbiornik na olej napędowy (źródło: Eco-Market)

Zbiorniki na olej napędowy

Olej napędowy przechowywany w zwykłych kanistrach szybko straci swoje właściwości. Nie bez znaczenia jest też wytrzymałość takich pojemników – łatwo je uszkodzić, a wyciek oleju może mieć poważne skutki dla środowiska. Dlatego warto zainwestować w dedykowane zbiorniki z dwupłaszczową konstrukcją, która uchroni nas przed ewentualnym wyciekiem. Zbiorniki przeznaczone do przechowywania oleju napędowego mają też zintegrowany dystrybutor z pistoletem i licznikiem. Dzięki temu możemy łatwo zatankować pojazd i na bieżąco kontrolować zużycie paliwa.

zabezpieczenie pojemnika na olej

Pojemniki na olej muszą mieć zabezpieczenie przed wyciekiem (źródło: Eco-Market.pl)

Materiał jest najważniejszy

Na zachowanie właściwości przechowywanego w zbiorniku oleju największy wpływ ma materiał, z którego jest wykonany. Najlepiej sprawdzają się tworzywa sztuczne takie jak polietylen. Nie reaguje on z chemikaliami, co zapewnia zachowanie właściwości oleju przez długi czas. Jest też odporny na działanie wody, ekstremalnych temperatur i promienie słoneczne, a wykonane z niego grube ściany zbiornika gwarantują wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

duży pojemnik na olej

Duży pojemnik na olej napędowy (źródło: Eco-Market)

Mobilny czy stacjonarny?

Na rynku dostępne są dwa typy takich zbiorników – stacjonarne i przenośne. Największą zaletą pierwszych jest na pewno pojemność – największe modele pomieszczą aż 5000 litrów. Mobilne zbiorniki mieszczą od 250 do 600 litrów oleju, ale mniejszą pojemność rekompensuje łatwość przewożenia. Są bowiem kompatybilne z europaletami, co umożliwia ich bezproblemowe przenoszenie za pomocą wózków widłowych. System przegród minimalizuje zaś ruch płynu podczas transportu, dzięki czemu zbiornik jest dużo stabilniejszy.

Więcej informacji o tym, jakie parametry mają poszczególne zbiorniki na olej napędowy tutaj: Eco Market.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.