Nowoczesne wnętrza – jakie kolory wybrać?

Nowoczesne wnętrza – jakie kolory wybrać?

Trendy w projektowaniu oraz wystroju wnętrz zmieniają się praktycznie z sezonu na sezon. Czym zatem jest nowoczesna kuchnia? Za jakimi trendami należy podążać aby móc nazwać swoją kuchnię mianem nowoczesnej?

Obecnie to co modne w kuchni podlega prawom minimalizmu – lubimy, proste geometryczne kształty oraz gładkie powierzchnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że ciekawym załamaniem minimalistycznego nurtu jest wykorzystanie akcentów rustykalnych, które potrafią ocieplić wnętrze.

Możemy zaobserwować dwa dominujące trendy w kolorystyce: wykorzystanie przytłumionych, pastelowych kolorów lub wykorzystanie kontrastowych połączeń np. biały z czarnym. Każde z tych rozwiązań ma swoich zwolenników. Jednakże przy wyborze konkretnego rozwiązania oprócz własnych upodobań warto wziać pod uwagę charakterystykę pomieszczenia, a zwłaszcza jego wielkość. Barwy kontrastujące będą podkreślały krawędzie i załamania, przez co optycznie mogą pomniejszyć kuchnię.

kolorowa kuchnia
Źródło: 101homedesign.com
nowowczesna kuchnia
Źródło: www.kitchenix.com
nowoczesna kuchnia
Źródło: www.theartfuldesperado.com
Nowoczesna kuchnia
Źródło: rilane.com
Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.