Obrazy na płótnie idealnym pomysłem na piękną ozdobę domu

Obrazy na płótnie idealnym pomysłem na piękną ozdobę domu

Człowiek to stworzenie, które lubi otaczać się pięknymi rzeczami. Nie wierzycie? Wyobraźcie sobie, że w Waszym mieszkaniu straszą puste ściany, na parapecie dogorywają mizerne paprotki, a meble wyglądają tak, jakby całe życie spędziły na śmietniku. Przerażająca wizja, prawda? Na szczęście dziś każdy ma szansę wykreować przestrzeń do życia, w której będzie czuł się niezwykle przyjemnie i komfortowo. Jednym ze sposobów na ozdobę mieszkania są obrazy na płótnie.

Jak wygląda obraz na płótnie?

Od strony technicznej płótno obrazu jest naciągnięte na ramę wykonaną na przykład z MDF. Ciekawym zabiegiem jest rozszerzenie pola obrazu na ramy, ponieważ płótno zasłania je całkowicie (rama jest niewidoczna). Obraz widoczny na płótnie powstaje metodą nadrukowywania. Dlatego też każdy egzemplarz jest identyczną kopią oryginału. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej techniki drukarskiej jakość wizualna obrazu jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających. Niewątpliwym atutem obrazów na płótnie jest fakt, iż ich matowa powierzchnia nie odbija światła, dzięki czemu „zawartość” obrazu jest doskonale widoczna w każdych warunkach oświetleniowych.

Co może znajdować się na obrazie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, weszliśmy na stronę sklepu internetowego specjalizującego się w sprzedaży tapet, fototapet i właśnie obrazów na płótnie –Krainabarw.pl. „Rozrzut” tematyki zaskoczył nas pozytywnie: od scen z filmów naszego dzieciństwa (Star Wars) lub dzieciństwa naszych dzieci (Dobry dinozaur), poprzez wizerunki słynnych piłkarzy z idolem każdego chłopaka (R. Lewandowski), aż po motywy roślinne, przyrodnicze i architektoniczne. Wnioski: tematyka obrazów jest praktycznie nieograniczona.

Gdzie umieścić taki obraz?

Odpowiedź jest banalnie prosta: wszędzie. Od salonu, poprzez sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię, jadalnię, aż po łazienkę czy przedpokój. Oczywiście, tak jak wszędzie, także i w tym przypadku  sprawdzi się zasada mówiąca, że kontekst jest ważniejszy od zawartości produktu. Zupełnie inaczej będziemy przecież odbierać obraz przedstawiający martwą naturę, jeśli powiesimy go w jadalni, a inaczej w pokoju młodzieżowym czy korytarzu.

Jak widać, obraz na płótnie to pomysł, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę, jeśli chcemy mieszkać tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Na szczęście wybór produktów w tej kategorii jest tak duży, że nikt już nie znajdzie wymówki, że nie ma czego na ścianie powiesić…

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.