Podłoga drewniana – najlepsza podłoga do pokoju dziecka

Podłoga drewniana – najlepsza podłoga do pokoju dziecka

Podczas urządzania  pokoju dziecka, szczególną uwagę warto zwrócić na podłogę i to z jakiego materiału będzie wykonana. Dlaczego jest to tak ważne? Dzieci większość czasu spędzają podczas zabawy właśnie na podłodze!

Obecnie mamy szeroki wybór związany z materiałem do wykończenia podłogi: płytki, panele, wykładzina, drewno. Wszystkie materiały mają swoje szczególne właściwości, jednakże drewno ma “to coś”, co sprawia, że idealnie będzie nadawało się do pokoju dziecka.  Podłoga drewniana nie tylko sprawia wrażenie ciepła, ale faktycznie taka jest. Zdecydowanie przyjemniej dotyka się ciepłych desek niż na przykład zimnych kafli podłogowych. To co wyróżnia podłogę to również element wygłuszenia – pochłanianie dźwięków sprawia, że pokoik będzie bardzo przytulny.

Podłoga z drewna
Źródło: www.bandkmedia.com

Warto pamiętać:

Jeśli zdecydujesz się na wykładzinę musisz liczyć się z trudami utrzymania jej w czystości. Dodatkowo, nie nadaje się dla osób zmagających się z alergią

Jeśli zdecydujesz się na panele musisz liczyć się z ich ograniczoną trwałością – są podatne na odkształcenia i zarysowania

Drewniana podłoga, żeby utrzymała dobry wygląd przez lata wymaga impregnacji

Jak zabezpieczyć drewnianą podłogę?

Wiele osób podczas renowacji i zabezpieczenia drewnianej podłogi ma dylematy związane z tym czy podłogę olejować/woskować czy lakierować. Oleje wpływają na strukturę drewna i wpływają na nią korzystnie, jednakże nie zabezpieczają podłogi na przykład przed zarysowaniami (które w pokoju dziecięcym na pewno się pojawią). Dzięki lakierowaniu podłogi uzyskujemy podłogę, która nie tylko chroni  podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale sprawia, że jej powierzchnia będzie odporna na wilgoć. Decydując się na lakierowanie podłogi w pokoju dziecięcym warto wybrać lakier hipoalergiczny (z potwierdzającym to atestem).

podłoga drewniana
Źródło: www.imaxia.com
Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.