Wybierz odpowiedną kosiarkę do swoich potrzeb

Wybierz odpowiedną kosiarkę do swoich potrzeb

Dla osób, które zdecydują się na rozległy ogród wokół domu, kosiarka staje się niezbędnym narzędziem. Dzięki niej możemy zachować zdrowy estetyczny trawnik. Warto jednak mieć na uwadze potrzeby ogrodu i dobrać odpowiedni sprzęt do nich.

Na rynku spotkamy się z bogatą ofertą kosiarek, które różnią się swoimi funkcjami, jednakże warto zwrócić uwagę na zasadnicze różnice w ich działaniu, które będą miały odzwierciedlenie w użytkowaniu.

Jeśli mamy ogród o niedużej powierzchni (100-250m2) możemy zdecydować się na kosiarkę ręczną. Jej działanie jest oparte na poruszaniu ostrzy za pomocą kółek kosiarki. Te natomiast, wprawiane są w ruch siłą ludzkich mięśni. Dla osób, które nie lubią się przemęczać, a mają niewielki trawnik do koszenia, mogą skorzystać z kosiarki akumulatorowej. Warto jednak mieć na uwadze, że bateria starcza na skoszenie ściśle określonego obszaru, natomiast jej regeneracja może trwać nawet kilkanaście godzin!.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem są kosiarki elektryczne – idealnie nadają sie do trawników o małej lub średniej powierzchni (do 500m2). Szeroka gama produktów na rynku pozwala je dostosować do włascnych otrzeb (moc oraz szerokość), długość kabla i inne.

Jeśli nasz ogród zajmuje znaczną przestrzeń (powyżej 500m2) warto zastanowić się nad kupnem kosiarki spalinowej – jest co prawdą droższa, ale przy takich powierzchniach bardziej wydajna i bardziej uniwersalna dzięki swojej dużej mocy  (3,5-5,5 KM). Jeśli jednak koszenie nie jest czymś, co lubisz robić lub najzwyczajniej nie masz na to czasu, warto pomyśleć nad kosiarką automatyczną, która oprócz odpowiedniego zaprogramowania, nie wymaga obsługi!

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.