Zabezpieczenia przed jesienną aurą podczas prac budowlanych na świeżym powietrzu

Zabezpieczenia przed jesienną aurą podczas prac budowlanych na świeżym powietrzu

Wraz z nastaniem jesieni, sezon prac budowlanych na świeżym powietrzu nie kończy się. Trzeba zatem zadbać o odpowiednią odzież ochronną dla pracowników. W tym przypadku znakomitym rozwiązaniem okazują się płaszcze oraz kurtki przeciwdeszczowe – idealne podczas zmiennej, jesiennej pogody.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne to nie powód, dla którego miałaby stanąć cała branża związana z budownictwem. Rozwój technologii umożliwia obecnie prowadzenie prac budowlanych nie tylko w deszczu i przy dużej wilgotności powietrza, ale także przy niskich temperaturach. W takich warunkach, szczególnie w sezonie jesiennym (ale także i wczesnowiosennym) nieodzowna staje się odpowiednia, przeciwdeszczowa odzież ochronna, która znakomicie będzie zabezpieczać zarówno przed wilgocią, jak i innymi czynnikami atmosferycznymi. Ubrania przeciwdeszczowe wykonane są zwykle z PCV, nylonu, poliestru oraz poliuretanu, które zapewniają optymalną izolację przed wilgocią i wodą.

Kurtka przeciwdeszczowa – podstawowa ochrona

Ochronne kurtki posiadają zwykle wiele kieszeni wewnętrznych (aby można było w nich przechowywać drobne przedmioty niezbędne podczas wykonywania prac budowlanych). Wyposażone są w wygodny kaptur z troczkami, co sprawia, iż można dopasować go z powodzeniem do kształtu twarzy i doskonal zabezpieczyć głowę przed wilgocią. Przeciwdeszczowe kurtki robocze wykonane są w tkanin najwyższej jakości, przyjemnych w dotyku oraz niezwykle miękkich. Niektóre z nich występują w kolorach o wysokiej widzialności (żółty, pomarańczowy) w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas wykonywania prac. Elementy zagrożone zabrudzeniem są natomiast wykonywane w ciemnych barwach, co zasadniczo podnosi funkcjonalność ubioru.

Płaszcz przeciwdeszczowy – pełne zabezpieczenie

Ochronne płaszcze przeciwdeszczowe wykonane z PCV i stanowią znakomitą ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy każdej aktywności na otwartej przestrzeni sprawdzą się doskonale – zarówno w przypadku prac budowlanych, jak i w turystyce pieszej i rowerowej oraz imprezach masowych. Nie zajmują dużo miejsca po złożeniu.

Przeciwdeszczowe płaszcze foliowe wykonane są w rozmiarze uniwersalnym. Posiadają długie rękawy oraz funkcjonalny kaptur. Płaszcze zapinane są na napy, można używać ich wielokrotnie.

Redakcja PB

Autor

Przedstawiamy artykuły z nowoczesnymi rozwiązaniami w budownictwie oraz w branży remontowej. Tutaj dowiesz się jak budować oszczędnie, szybko i nowocześnie. Podpowiadamy również, jakie rozwiązania wykorzystać podczas remontu. Jeśli chcesz być na bieżąco w branży remontowo-budowlanej, czytaj nas regularnie.